1242/138
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med 18 svungne lysarme monteret til el. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 81. Diam. 70.
Brugsslitage.
Ældre malerier og antikviteter, 15. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag