1242/​138

Fransk lysekrone af forgyldt bronze med 18 svungne lysarme monteret til el. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 81. Diam. 70.

Brugsslitage.

Ældre malerier og antikviteter, 15. oktober 2012

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK