1920/1649
Et par kinesiske hexagonale vaser af porcelæn dekoreret i farver med figurer og ornamentik. 20. årh. H. 62 cm. (2)
Baser af træ medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag