2426/242
To spanske lågkrukker af porcelæn, dekorerede i farver og guld en chinoiserie med våbenskjold på krakelé grund. Sign. Christine Cano Pintado a mano by Nelson. Beg. 20. årh. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag