2049/7075
Fetischfigur af udskåret patineret træ i ryggen rum til fetischmateriale. Beviklet med tekstil. Tanzania. H. 17,5.
Proveniens: Ex. Dansk privatsamling, Ex. Max Willborg Stockholm.
Fødder limet.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag