2049/​7075

Fetischfigur af udskåret patineret træ i ryggen rum til fetischmateriale. Beviklet med tekstil. Tanzania. H. 17,5.

Proveniens: Ex. Dansk privatsamling, Ex. Max Willborg Stockholm.

Fødder limet.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag