922/​181

Signeret Isfahan tæppe, Persien. Sjældent design uden hovedborter og ottetakkede stjernemedaljoner. Knyttet på silkekæde med korkuld. Signeret: Iran Isfahan Seeyed Mohamad Sanaye. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s midte. 231×146.

Proveniens: Dansk privatsamling, tidligere i den velrespekteret købenkavnske tæppehandler Michael Brüels samling.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?

Levering i USA fra 1.460 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK