2142/​339

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med fugle og pæoner i have. 20. årh. H. ekskl. montering 43.

Del af “ringhank” mangler. Overfladeridser og mærker. Rester af lim.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag