2142/339
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med fugle og pæoner i have. 20. årh. H. ekskl. montering 43.
Del af “ringhank” mangler. Overfladeridser og mærker. Rester af lim.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag