Gottfred Eickhoff (f. Frederiksberg 1902, d. København 1982)
Stående kvinde. Sign. Eickhoff. Gips. H. 60. B. 19.
Flere større reperationer. Har været knækket ved begge fødder og det ene knæ. Herudover almindelig patina med ridser i gipsen samt små misfarvninger.
Moderne kunst og design, 20. juni 2023