2418/573
Kgl P., m.fl.
Rund lågkrukke af stentøj dekoreret med blågrå samt lys grågrøn glasur. Udført og sign. hos Royal Copenhagen, 19/54. Forsynet med låg af patineret og delvis forgyldt bronze. Ej stemplet. H. 16,5. Diam. 13.
Fremstår med mislugt indvendigt. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud