Axel Stephansen (f. Ullerslev 1879, d. København 1949)
Parti fra Langelinie med sejlskibe og både på vandet. Sign. A. Stephansen 1905. Olie på lærred. 79,5×121.
Større afskalninger. Større krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerendning og opstramning
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
13 bud