2120/324
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)
Fra en sydlandsk gårdhave med en brønd. Usigneret. Betegnet bag på malepap F. C. Lund pinx. Olie på lærred monteret på malepap. 34×20.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud