2102/216
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Parti med en vindmølle ved en kyst. Sign. monogram 1849. Pen på papir monteret i passepartout. Bladstørrelse 13,5×20,5.
Minimale folder ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag