1246/123
C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
Portræt af teatermaleren C. F. Christensen (1805–1883). Sign. Schleisner 1838. Olie på lærred. 30×23,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 12. november 2012
Vurdering
Hammerslag
22 bud