2132/​315

“Cista Darfeuil”. Litografisk vintageplakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt af Affiches, Paris. Bladstørrelse 129×95. Uindrammet.

Større revene på plakat nederst. Fremstår med alders- og brugsslitage. Trykfold. Er rullet. Monteret på støttelærred. Mindre afslag. Folder og pletter. Papir er gulnet.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag