2131/​68

Indisk portalformet indsats af patineret træ, rigt prydet med skæringer og nitter af jern. 19. årh. H. 107. B. 71. D. 11.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK