2131/68
Indisk portalformet indsats af patineret træ, rigt prydet med skæringer og nitter af jern. 19. årh. H. 107. B. 71. D. 11.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag