Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Galerie Louise Leiris. Picasso Peinture 1962–63”. Sign. Picasso. Fototypi og litografisk plakat. Trykt hos Mourlot, Paris, 1964. Oplag 2650. Lysmål 54 × 43.
Littatur: Czwiklitzer nr. 199.
Flere aldersrelaterede mærker og slidtage på papiret. Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022