Foto endnu ikke klar
893/601
Lucebert (f. Amsterdam 1924, d. Alkmaar 1994, )
Figurkomposition. Sign. Lucebert, 90. Olie på lærred. 145×115.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag