2440/1106
Vivianna Torun Bülow-Hübe (f. Sverige 1927, d. 2004)
“Torun” diamantarmring af 18 kt. guld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.08 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Vægt ca. 24,5 g. B. 7 mm. Indvendig diam. ca. 5,9 cm. Str. L.
Original smykkepose og diamanterklæring medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med nogle ridser.
Vurdering
Hammerslag
19 bud
1042993 | ||
885642 | ||
1164572 (Autobud) | ||
885642 | ||
1164572 | ||
885642 | ||
1164572 | ||
885642 | ||
1164572 (Autobud) | ||
1042993 | ||
1164572 | ||
1042993 (Autobud) | ||
1164572 | ||
1042993 (Autobud) | ||
1164572 | ||
1042993 | ||
1164572 | ||
921929 | ||
912352 |