2440/​1106

Vivianna Torun Bülow-Hübe (f. Sverige 1927, d. 2004)

“Torun” diamantarmring af 18 kt. guld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.08 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Vægt ca. 24,5 g. B. 7 mm. Indvendig diam. ca. 5,9 cm. Str. L.

Original smykkepose og diamanterklæring medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fremstår med nogle ridser.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK

19 bud

1042993 15.000 DKK
885642 14.500 DKK
1164572 (Autobud) 14.000 DKK
885642 13.500 DKK
1164572 13.000 DKK
885642 12.500 DKK
1164572 12.000 DKK
885642 11.500 DKK
1164572 (Autobud) 11.000 DKK
1042993 11.000 DKK
1164572 10.500 DKK
1042993 (Autobud) 10.000 DKK
1164572 10.000 DKK
1042993 (Autobud) 9.500 DKK
1164572 9.000 DKK
1042993 8.500 DKK
1164572 8.000 DKK
921929 7.500 DKK
912352 7.000 DKK