2119/973
Cohr
Kasserolle af sterlingsølv med hank og lågknop af bakelit. 20. årh. Vægt ca. 900 g. H. 11. Diam. 18,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag