2226/563
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Fredsdue. Tryksign. Picasso, 28.12.61. Litografi i farver. Genoptryk, trykt og mærket hos Spadem, Paris. Bladstørrelse 37×56.
Hjørner med nogle misfarvninger. Nederste højre hjørne med hul i glas. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
22 bud