2006/493
Fransk prismekrone med burformet stel af metal, behængt med prismer med ni lysarme monteret til el. Rokoko form, 20. årh. H. 95. Diam. 56.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag