1935/503
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007)
Landskab, 2005. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 97×130. Uindrammet.
Original stand.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag