1721/​1589

Rejseur af messing og slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal, værk med repetion. 20. årh.s begyndelse. H. 13. B. 8. D. 7,5.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle medfølger ikke.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK