1721/1589
Rejseur af messing og slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal, værk med repetion. 20. årh.s begyndelse. H. 13. B. 8. D. 7,5.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle medfølger ikke.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag