12043/58
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Bornholmsk landskab. Sign. Olaf Rude. Litografi på papir. Bladmål 24,8×32,5. Rammemål 38×46,5.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag