12115/​109

Ubekendt kunstner

To kostumetegninger. Usign. Bly og vandfarve på papir. Begge betegnet. Ene med stempel “Direzione Degli. I.I. R.B. Teatri”. Italien, 19. årh. Lysmål 22,2×16,5. Rammemål 25×19. (2)

Pletter, snavs og skjolder.

Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag