12013/38
To par lysestager, det ene par engelske, kammerstage, ildkike med gennembrudt låg og spand, af messing. 19./20. årh. Stager H. 23 og 20. Kammerstage H. 10. Diam. Ildkike H. 24. Spand. H. 19. Diam. 28. (7).
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag