1324/8542
En samling af russisk sølv, bestående af the-glasholder, vodkakop og flaskebakke. Utydelige mesterstempler, Moskva, 19. årh. Vægt ca. 248 gr. H. 10 og 5,3. Diam. 15,5. (3).
Fremstår med alders- og brugsslitage. To dele med indgravering.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud