1324/​8542

En samling af russisk sølv, bestående af the-glasholder, vodkakop og flaskebakke. Utydelige mesterstempler, Moskva, 19. årh. Vægt ca. 248 gr. H. 10 og 5,3. Diam. 15,5. (3).

Fremstår med alders- og brugsslitage. To dele med indgravering.

Russisk tema-auktion, 10. juni 2013

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

12 bud

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.000 DKK