2131/​1223

Pasha de Cartier perlemorsarmbånd af 18 kt. hvidguld med fire led hver prydet med perlemor. Led diam. ca. 12 mm. L. 15–19 cm. 2006.

Certifikat fra december 2006 og vurdering fra Cartier dateret 11. april 2018 medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 4. august 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK