2137/​966

Dansk snedkermester

Sybord af nøddetræ opsat på tilspidsede, runde ben. Opklappelig, todelt top hvorunder løse indsatsbakker samt kurv af flet. H. 59. L. 50. B. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder på top.

Moderne kunst og design, 14. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK