12040/​72

J.J. Haid (forelægger): Kvinde med perleørenring. 1 Tryksign. á Augsbourg chez J.J. Haid et fils. Mezzotinte på papir. 8.årh. sidste halvdel. Plademål 36,5×27. Rammemål 44,5×34.

Horisontal tørrefold . Enkelte pletter. Ramme med patina.

Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
400 DKK