12040/72
J.J. Haid (forelægger): Kvinde med perleørenring. 1 Tryksign. á Augsbourg chez J.J. Haid et fils. Mezzotinte på papir. 8.årh. sidste halvdel. Plademål 36,5×27. Rammemål 44,5×34.
Horisontal tørrefold . Enkelte pletter. Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag