1950/832
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj dekoreret med glasur i brune nuancer med nogle mørkeblå elementer. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 15,3.
1. sortering. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
33 bud