2014/592
Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
“Vision Nouvelle”. Udstillingsplakat fra Paris. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 60×40.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag