2014/​592

Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)

“Vision Nouvelle”. Udstillingsplakat fra Paris. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 60×40.

Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK