1409/1610
Tibetansk Gau vedhæng af delvis forgyldt sølv, rigt prydet med filigranarbejde og koraler, turkiser og lapis lazuli i form af Kirtimukha og Buddha. 20. årh. H. 6. B. 7.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud