2022/639
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
To kompositioner med dyr. Sign. Knud Kyhn 1917 og 1915. Akvareller på papir. Bladstørrelse hver 30×38. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
51 bud