2048/​805

Johannes C. Bjerg (f. Ødis 1886, d. København 1955)

Et par væglampetter med to-armet stel af messing og vægbeslag af teak. Stemplet Johannes Bjerg. Beslag medfølger. H. 16. L. 25,5. D. 20. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Teakbeslag med pletter. Glasskærme medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag