Foto endnu ikke klar
1919/674
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Orfeus”. Sign. Sven Dalsgaard 1959; sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media og jernrelief på plade. 122×137.
Behov for let overfladerensning. Håndteringsmærker og afskalninger på rammen.
Moderne kunst og design, 7. maj 2019
Vurdering
Hammerslag