2119/176
Harald Biljer-Hedgren (f. Västerås 1875, d. Göteborg 1923)
Udsigt over trætoppe med bjerge i baggrunden. Sign. H. Biljer-Hedgren 1914. Olie på lærred. 46×38.
Krakeleringer. Enkelt minimal afskalning. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud