873/​126

Et par empire stager af forgyldt bronze, koniske baser med glas dekoreret med 'verse eglomisé'. 19. årh.s begyndelse. H. 32. (2)

Literature: Marie-France Dupuy-Baylet, 'Les Bronzes Du Mobilier National 1800–1870', Dijon 2010. p. 88.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag