1712/1716
Ti middagsknive med korte skafter af sølv. Udført hos Heimbürger. L. 25. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To knive med minimale buler på ender af skafter.
Varia, 23. marts 2017
Vurdering
Hammerslag