Guido Reni, efter, 19. årh.
Skt. Sebastians martyrium. Usigneret. Olie på lærred. 100×75.
Guido Reni malede adskillige udgaver af motivet. Billedet her ser ud til at ligge tættest op ad versionen i Cheltenham Art Gallery and Museum i Storbritannien.
Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 3. november 2014