1948/356
Hollandsk flisebillede af fajance, dekoreret i blå med postrytter, i ramme af brunmalet træ. 19. årh. Lysmål 38×38.
To fliser med revner. Krakeleringer. Mindre kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag