1635/508
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Skænk af palisander, front med fire skuffer samt fire låger bag hvilke hylder og bakker. Model FA 66. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 77. B. 230. D. 50.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag
13 bud