2149/​8643

Russisk broche af sølv forestillende en hestetrukken trojka med kusk og passagerer. Tilsyneladende ustemplet. Ca. 1900. L. 9.

Mindre aldersslitage. Forstærkning på bagsiden, et knækket hesteben samt antagelig senere lås med montering.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK