2149/8643
Russisk broche af sølv forestillende en hestetrukken trojka med kusk og passagerer. Tilsyneladende ustemplet. Ca. 1900. L. 9.
Mindre aldersslitage. Forstærkning på bagsiden, et knækket hesteben samt antagelig senere lås med montering.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag