2004/​630

Ubekendt design

Bordlampe af sort -og hvidlakeret metal. Rektangulære skærme af klart glas dekoreret med turkis stribe, største skærm med matteret bagside. Udført og mærket hos Bergboms Scanlight AB. H. 31.

Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust. Dekoration med afskalninger. Skærme er aftagelige. Lugt fra kælder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

290 DKK

290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK