2144/711
Eugène de Sala (f. Randers 1899, d. København 1987)
Opstilling med kande. Sign. de Sala 84, 127/260. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57. Uindrammet.
Misfarvning i højre side samt enkelte pletter i venstre side.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag