1320/189
Slagbænk af rødmalet træ med let udskårede sider, opklappeligt sæde og udtræksskuffe. 19. årh. L. 194.
Senere bemaling. Ridser og mærker. Maling med afskalninger. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 13. maj 2013
Vurdering
Hammerslag