1320/​189

Slagbænk af rødmalet træ med let udskårede sider, opklappeligt sæde og udtræksskuffe. 19. årh. L. 194.

Senere bemaling. Ridser og mærker. Maling med afskalninger. Revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 13. maj 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

320 DKK

(Autobud) 320 DKK
300 DKK
250 DKK