2040/229
Kinesisk bojan af porcelæn dekoreret i blåt drager, bund mærket kangxi, udskåret låg af træ. 17/18. årh. ?. H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lettere krakkelering.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud