2115/167
Ubekendt maler, ca. 1900
Kystparti med et gammelt fæstningsværk. Utydeligt sign. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 15×28.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag