1506/8
Engelsk rejseskrin af palisander, låg ilagt perlemor, indeholdende diverse flakoner og opbevaringskrukker af glas med låg af sølvplet samt necessaire. 19. årh. H. 17. L. 30. B. 23.
Vandskjolder. Brugsslitage. Læderkant omkring spejlfelt med defekter. Ridser og mærker. Låg på flakoner med buler.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag