Foto endnu ikke klar
880/849
Jarl Ingvarsson (f. Eritrea 1955)
“Bok”, 1993. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 55×46. Uindrammet.
Proveniens: Anders Tornberg Gallery, Lund, Sverige. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag