2450/​238

Antagelig dansk kammerstage af sølv, cirkulær form, graveret med initialer GKA PDT. Utydelige stempler. 19. årh. Vægt 152 g. H. 5 cm.

Antagelig dansk kandisskål af sølv, skævknækket oval form på højt fodstykke, nålepunslet ASD SJM 1807. Utydeligt stemplet. 19. årh.s begyndelse. Vægt 112 g. H. 6 cm.

Kandisskål af sølv, ligeknækket cirkulær form på fire ben. Stemplet med ørn og utydeligt mestermærke. 19. årh. Vægt 130 g. H. 3 cm. (3)

Mindre alders- og brugsslitage, inkl. mindre buler og mærker. Kammerstage med reparation i bund.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?